AYS Blog

Türkiye’den Finlandiya’ya ev taşıma sürecinde evde bulunan tüm eşyalar Finlandiya’ya kısa süre içerisinde taşınabilir. Eşyaların Finlandiya’ya kısa süre içerisinde taşınması için yapılması gereken ise deneyimli bir nakliye firması tarafından sunulan hizmetlerden faydalanmaktır.

 

Türkiye’den Finlandiya’ya Ev Taşıma Firması

Türkiye’den Finlandiya’ya ev taşıma firması için gerekli araştırmaların yapılması gerekir. Ev taşıma firmasından öncelikle uluslararası alanda hizmet sunup sunmadığı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ev taşıma firmasının uluslararası olarak hizmet sunmamış olması eşyaların taşıyabilmesi için gerekli olan işlemler hakkında bilgi sahibi olmaması gibi durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumların ortadan kaldırılabilmesi için daha önce Finlandiya başta olmak üzere uluslararası alanda taşımacılık yapmış olan ev taşıma firması ile anlaşılması gerekir.

Ev taşıma firması öncelikle müşterilerinin kendilerinden ne gibi talepleri bulunduğunu öğrenir. Müşteriler tarafından istenen taleplerin göz önünde bulundurulması sayesinde eşyaların Finlandiya’ya taşınması sırasında müşteriler ile daha etkili şekilde iletişim kurulabilir. Eşyaların uluslararası olarak taşınabilmesi için öncelikle müşteriler ve nakliye firması çalışanları arasında doğru şekilde iletişim kurulması gerekir. Doğru şekilde iletişim kurulması sayesinde hem taşınma süresinin daha profesyonel şekilde yürütülmesi hem de iki taraf arasında anlaşmazlık yaşanmasının önüne geçilebilmesi sağlanır.

 

Uluslararası Türkiye Finlandiya Ev Taşıma Şirketi

Uluslararası Türkiye Finlandiya ev taşıma şirketi gerekli kurumsal kimliğe sahip olmalı ve taşımacılık yapabilmek için gerekli lisansları almış olmalıdır. Kurumsal bir kimliğe sahip olmayan firmadan hizmet alınması durumunda taşımacılık sırasında yaşanan problemlerde firma yetkilileri ile iletişime geçebilmek mümkün olmayabilir. Bu durumların önüne geçebilmek için alanında deneyimli olan ve kurumsal kimliğe kavuşmuş olan bir ev taşıma şirketinden hizmet alınmalıdır.

Eşyaların uluslararası olarak taşınması sırasında firmanın gerekli lisanslara sahip olması gümrükleme işlemlerini yürütmesini sağlayacaktır. Gümrükleme işlemlerinin yapılabilmesi ve eşyaların herhangi bir ticari amaçla ülke dışına çıkarılmadığının belirlenebilmesi için nakliye firmasından hizmet alınması gerekir. Nakliye firmasından hizmet alınması sayesinde tüm gümrükleme süreçleri yürütülür ve taşınma işlemleri sırasında yaşanabilecek tüm problemler engellenebilir.

 

Türkiye Finlandiya Zati Eşya Taşıma

Türkiye Finlandiya zati eşya taşıma işlemi ile evlerde bulunan tüm mobilyaların Finlandiya’ya taşınabilmesi mümkündür. Mobilyalar beyaz eşyalar dolaplar gibi ürünler doğru şekilde paketlendikleri takdirde sapasağlam şekilde yeni rotalarına ulaştırılabilirler. Eşyaların doğru şekilde paketlenebilmesi için ise alanında deneyimli olan nakliye çalışanlarına ihtiyaç duyulur. Eşya paketleme sürecinde deneyime sahip olan nakliye firması çalışanları eşyaları nasıl daha hızlı şekilde ve özenli şekilde paketlenebileceklerini bilirler. Bu sayede eşyaların özenli şekilde paketlenmesi sağlanırken aynı zamanda eşyaların taşınma sırasında zarar görmesinin önüne geçilebilmesi için gerekli koruma önlemleri de alınır.

AYS Lojistik tarafından sonra hizmet ile Finlandiya’ya taşınırken müşterilerin aklında herhangi bir soru işareti kalmasının önüne geçilir. Lojistik alanında deneyimli olan bu firma ve firma içerisinde gerekli eğitimleri almış olan çalışanları sayesinde eşyalar Finlandiya’ya güvenli şekilde ulaştırılır. Eşyaların güvenli şekilde ulaştırılabilmesi için nakliye çalışanları tarafından paketleme malzemeleri ile müşterilerin evleri ziyaret edilir. Paketleme malzemeleri tek kullanımlık oldukları için eşyaların taşınması sırasında oluşabilecek paketleme malzemesi nedenli sorunların önüne geçilebilir. Bu sorunların önüne geçilmesi sayesinde eşyaların Finlandiya’ya taşınırken kırılması veya hasar görmesi gibi tüm sorunlar ortadan kaldırılır.

 

Türkiye’den Finlandiya’ya Ev Taşıma
Türkiye’den Finlandiya’ya Ev Taşıma

 

Güvenli Türkiye’den Finlandiya’ya Ev Taşımak

Güvenli Türkiye’den Finlandiya’ya ev taşımak için nakliye firması tarafından eşyaların sigortalanması gerekir. Eşyaların sigortalanabilmesi için nakliye firması çalışanları ve müşteriler arasında sigortalı sözleşme işlemi yapılır. Sigortalı sözleşme işleminin yapılması sayesinde eşyaların taşınması sırasında kırılması veya hasar görmesi gibi durumlarda müşterilerin zararı müşterilere ödenecektir.

Eşyaların güvenli şekilde Finlandiya’ya taşınabilmesi için ayrıca firma tarafından eşyaların nasıl paketlenmesi gerektiği hakkında da müşteriler bilgilendirilir. Müşterilerini bilgilendiren nakliye firması yetkilileri aynı zamanda eşyaların paketlenmesi sürecinde de görev aldığından eşyaların güvenli şekilde Finlandiya’ya ulaştırılmasını sağlayacaktır.

 

Türkiye’den Finlandiya’ya Ev Eşyası Taşımak

Türkiye’den Finlandiya’ya ev eşyası taşımak için taşınacak olan eşyaların kategorilere ayrılması sağlanır. Eşyaların kategorilere ayrılması sayesinde mobilyaların farklı paketleme ürünleri ile ev eşyalarının ise daha farklı paketleme ürünleri ile paketlenmesi sağlanır. Paketleme sırasında doğru ürünlerin seçilmesi ise ev eşyalarının taşınması sırasında kötü sürprizlerle karşılaşılmasının önüne geçmeyi sağlar.

Finlandiya’ya ev eşyası taşıyacak olan kişiler gereksiz eşyalarından kurtulmaları durumunda taşınma işleminin daha hızlı şekilde yürütülmesini sağlayabilirler. Eşyaların daha hızlı şekilde taşınabilmesi için nakliye firması tarafından hangi eşyaların taşınamayacağı hakkında müşteriler bilgilendirilir. Bu sayede yanıcı ve kısa süre içerisinde bozulabilecek eşyaların paketlenmesi ile zaman kaybedilmez. Finlandiya’ya taşınabilecek eşyaların taşınması ile zaman kaybının önüne geçilmesi sayesinde eşyalar Finlandiya’ya daha hızlı şekilde ulaştırılabilir.

 

Türkiye Finlandiya Nakliye Fiyatı Ne Kadardır?

Türkiye Finlandiya nakliye fiyatı ne kadardır sorusuna net bir şekilde cevap verebilmek mümkün değildir. Bunun nedeni ise taşımacılık hizmetini gerçekleştirecek olan firmanın kaç yıldır deneyime sahip olduğu ve taşıma işlemini kaç kişi ile gerçekleştirileceğidir. Firmanın taşımacılık sektöründe daha uzun yıllardır deneyime sahip olması eşyaların taşınması sırasında daha yüksek ücretler talep etmesine neden olabilir. Bunun nedeni ise deneyime sahip olan firmanın tüm taşımacılık sürecinde profesyonel şekilde işlemleri yürütmesidir.

Türkiye’den Finlandiya’ya eşyaların taşınması sırasında ücretlerin artmasının bir diğer nedeni ise taşınacak olan evin büyüklüğünün artmasıdır. 1+1 evde bulunan eşyaların taşınması ile 5+1 veya 6+1 bir evde bulunan eşyaların taşınması için ödenecek ücretler arasında büyük farklar vardır. Bunun nedeni ise evdeki oda sayısının artması ile birlikte taşınacak eşya sayısının artması ve taşınacak eşyaların araçlarda daha fazla yer kaplamasıdır. Taşınacak olan eşyaların araçlarda daha fazla yer kaplaması durumunda daha büyük araçlar ile taşımacılık süreci de yürütülebilir. Eşyaların taşınabilmesi için daha büyük araçlara ihtiyaç duyulmasında firma tarafından daha yüksek nakliye fiyatları çıkarılabilir.

 

Türkiye Finlandiya Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Türkiye Finlandiya uluslararası evden eve nakliyat fiyatları eşyaların hangi yöntemle taşınacağına bağlı olarak da değişiklik gösterir. Finlandiya’ya eşyaların taşınması sırasında en uygun maliyetli taşımacılık yöntemi karayolu ile taşımacılık yapılmasıdır. Karayolu ile eşyaların taşınması durumunda daha uygun maliyetler ile karşılaşılırken eşyaların taşınması süreci uzayabilir. Finlandiya’ya taşınmak için geniş bir zaman dilimine sahip olmayan kişiler ise eşyalarının hava yoluyla taşınmasını talep edebilirler. Eşyaların hava yoluyla taşınması durumunda ise taşınma ücretleri birkaç katına çıkabilir. Bunun nedeni olarak hava yolu ile eşya taşımacılığının daha maliyetli olması ve gidilecek mesafenin artması durumunda ödenecek olan taşımacılık ücretlerinin de artmasıdır. Finlandiya’ya ulaşmak isteyen kişiler farklı nakliye firmaları ile görüşerek hem en uygun fiyatlı hem de en yüksek kaliteli hizmet sunan ve nakliye firmalarından hizmet alabilirler.

 

Finlandiya Nakliyat Fiyatları Finlandiya Taşıma Ücretleri
Koli Taşıma Fiyatı 40 – 60 €
Parça Eşya Taşıma Fiyatı 100 – 170 €
5 m³ ve Altı Eşya Taşıma Fiyatı 750 – 900 €
1+1 15 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 1.700 – 2.500 €
2+1 25 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 3.000 – 4.300 €
3+1 35 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 4.100 – 6.100 €
4+1 45 m³ Eşya Taşıma Fiyatı SORUNUZ

 

Türkiye Finlandiya Arası Nakliyat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eşyalar Finlandiya’ya Taşınırken Nasıl Paketlenir?

Eşyalar Finlandiya’ya taşınırken tek kullanımlık ambalajlar ile paketlenir. Her bir ürünün yapısı birbirinden farklılık gösterdiği için paketleme işlemi sırasında kullanılan ambalajlama ürünleri de birbirinden farklıdır. Özellikle cam ve elektronik ürünlerin taşıma sırasında zarar görmesinin önlenebilmesi için hem özenli hem de profesyonel şekilde paketlenmesi sağlanır. Paketleme işlemleri planlı şekilde yürütülür ve bu sayede her bir nakliye çalışanı deneyimi olduğu alana giren eşyaların paketlenmesini sağlar. Eşyaların paketlenmesi sırasında özenli şekilde davranılması ve paketleme yapacak personellerin doğru şekilde yönlendirilmesi sayesinde eşyalar Finlandiya’ya sağlam şekilde ulaştırılır.

 

Finlandiya’ya Mobilyalar Gönderilebilir Mi?

Finlandiya’ya mobilyaların gönderilebilmesi için Finlandiya vatandaşı olmak veya Finlandiya tarafından belirlenen şartları yerine getirmek gerekir. Gerekli şartları yerine getiren kişiler gümrük vergilerini ödemeleri ve alanında deneyimli bir nakliye firması ile çalışmaları durumunda mobilyalarını Finlandiya’ya ulaştırabilirler. Mobilyaların nasıl taşınması gerektiği nakliye firması çalışanları tarafından belirlenir ve eşyaların zarar görmesinin önlenebilmesi için en doğru şekilde paketlenmesi sağlanır.

 

Finlandiya’ya Eşyalar Gönderilirken Gümrükleme Nasıl Yapılır?

Eşyaların Finlandiya’ya gönderilmesi sırasında gümrükleme işlemi en önemli süreçtir. Bu süreç nakliye firması çalışanları tarafından yürütülür ve gümrükleme işleminin yapılabilmesi için gerekli tüm belgelerin toplanması sağlanır. Gümrükleme işleminin yapılabilmesi için eşyaların listesinin hazırlanması ve bu listeler üzerinden gümrükleme işlemlerinin yapılması tamamen nakliye firmasının görevidir. Müşterilerin bu noktada yapması gereken tek şey eşyalarını Finlandiya’ya ticari amaçla taşımadığını belgelemesidir.

 

Türkiye’den Finlandiya’ya Eşya Göndermek İçin Ne Kadar Ücret Ödenmelidir?

Türkiye’den Finlandiya’ya eşyaların gönderilmesi sürecinde pek çok kriter ödenmesi gereken ücrette değişikliklerin ortaya çıkmasına neden olur. Öncelikle gönderilecek olan eşyaların kaç metreküp yer kapladığı ardından da eşyaların Finlandiya’nın hangi bölgesine ulaştırılacağına bağlı olarak nakliye için ödenmesi gereken ücretler değişiklik gösterir.

 

Finlandiya’nın Hangi Bölgelerine Eşyalar Taşınabilir?

Finlandiya’nın tüm bölgesine eşya taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. Nakliye firmaları ile iletişime geçerek firmanın hangi bölgeye taşımacılık yaptığı hakkında bilgi sahibi olunabilir bu sayede de taşınacak ülkeye hizmet veren nakliye firmaları ile anlaşmalar imzalanabilir.