AYS Blog

Türkiye’den Amerika’ya ev taşıma Amerika hayali kurup orada yaşamak isteyen kişilerin araştırmış olduğu bir konudur. Amerika başta eğitim olmak üzere iş ve evlilik gibi durumlar nedeniyle Türkiye’den çok fazla kişinin taşındığı bir ülkedir. Amerika’ya taşınmak kolay bir süreç değildir ve taşınma sürecinin yürütülebilmesi için bu alanda deneyimli olan kişilere ihtiyaç duyulur. Amerika’ya eşya taşımacılığı alanında deneyimli olan bir nakliye firması ile anlaşılması durumunda kolayca eşyalar Amerika’ya taşınabilir.

 

Türkiye’den Amerika’ya Ev Taşıma Firması

Türkiye’den Amerika’ya ev taşıma firması Amerika’ya hangi eşyaların taşınabileceği hakkında kendisine danışan kişileri uyarır. Uluslararası olarak eşyaların taşınabilmesi için bazı prosedürler belirlenmiştir ve bu prosedürler içerisinde hangi eşyaların ülkelere sokulamayacağına da yer verilmiştir. Ülkelere sokulamayacak eşyalar arasında patlama ve yanma özelliği bulunan eşyalar ilk sırada gösterilebilir. Bu eşyaların gümrükten geçirilmesi sırasında ciddi problemler ile karşılaşmamak için ev taşıma firmaları müşterilerini bilgilendirir. Müşteriler firma tarafından yapılan bilgilendirmelerin ardından hangi eşyaları Amerika’ya taşıyamayacağını net şekilde öğrenirler. Hangi eşyaların Amerika’ya taşınamayacağının öğrenilmesi sayesinde bu eşyaların ayrıştırılması için firma çalışanlarının zaman kaybetmesinin önüne geçilecektir.

Ev taşıma firması çalışanları müşterilerinden taşınacak eşyaların listesini talep ederler. Müşterilerden taşınması planlanan eşyaların listesinin talep edilmesinin iki nedeni vardır. Müşterilerden liste talep edilmesinin ilk nedeni liste içerisinde yer alan eşyaların incelenmesi içindir. Eşyaların incelenmesi sayesinde hangi eşyaların Amerika’ya taşınamayacağı ve taşınma sırasında hangi eşyaların problem çıkarabileceği gibi detaylar taşıma firması çalışanları tarafından analiz edilir. Taşınma sürecinden önce eşyaların analiz edilmesi ile bu eşyaların taşınacak eşyalardan ayrıştırılması için zaman kaybının önüne geçilebilir.

Ev taşıma firmaları tarafından müşterilerden taşınacak eşyaların listesinin istenmesinin bir diğer nedeni ise paketleme sürecinin daha hızlı şekilde yürütülmesidir. Ev taşıma firması tarafından listeler incelenir ve hangi eşyaların hangi paketleme ürünleri ile taşınmaya hazır hale getirileceğine karar verir. Bu sayede taşınma sürecinde eşyaların daha güvenli paketler içerisinde taşınması ve paketleme işleminin daha hızlı şekilde gerçekleştirilmesi sağlanır.

 

Uluslararası Türkiye Amerika Ev Taşıma Şirketi

Uluslararası Türkiye Amerika ev taşıma şirketi ile anlaşıldığı durumda eşyaların kategorize edilmesi de sağlanır. Eşyaların kategorilere ayrılması sayesinde hangi eşyanın araç içerisinde nereye yerleştirilmesi gerektiğini daha kolay şekilde karar verilebilir. Ayrıca eşyaların kategorilere ayrılması sayesinde araç içerisinde eşyaların sürtünmesinin ve eşyaların zarar görmesinin de önüne geçilebilir.

AYS Lojistik uzun yıllardır uluslararası taşımacılık yapan bir firmadır. Bu firmadan hizmet alınması durumunda eşyaların kategorilere ayrılması ve bu kategorilere uygun paketleme ürünlerinin temin edilmesi sağlanır. Nakliye firması tarafından paketleme ürünlerinin temin edilmesi ile hassas ürünlerin ve mobilya gibi ürünlerin paketlenmesi mümkün olur. Eşyaların kategorize edilmesinden paketlenmesine kadar geçen süreç nakliye firması tarafından yürütüldüğü takdirde tüm işlemler daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilir.

 

Türkiye Amerika Zati Eşya Taşıma

Türkiye Amerika zati eşya taşıma işlemi daha önce uluslararası taşımacılık işlemini yürütmüş bir firma tarafından gerçekleştirilmelidir. Ülke içerisinde eşya taşınması ile ülkeler arasında eşyaların taşınması arasında büyük farklar bulunur. Bu nedenle daha önce Amerika’ya veya herhangi bir ülkeye eşya taşımacılığı yapmamış olan bir firmadan hizmet almamak gerekir. Alanında deneyimli olan ve daha önce uluslararası taşımacılık yapmış bir firmadan hizmet alınması durumunda eşyaların daha hızlı şekilde Amerika’ya taşınması sağlanır. Deneyimli nakliye firması çalışanların eşyaların Amerika’ya ulaştırılabilmesi için gerekli olan tüm belgelerin toplanmasını ve prosedürlerin yerine getirilmesini sağlar. Bu sayede eşyaların Amerika’ya ulaştırılmasının önünde engel oluşturabilecek tüm durumların önüne geçilebilir.

Deneyimli bir nakliye firmasından hizmet alınması durumunda mobilya gibi ürünlerin demonte hale getirilmesi de mümkündür. Evinde bulunan tüm eşyaları taşımak isteyen kişiler yatak, koltuklar ve dolaplar gibi ürünlerin demonte halde taşınmasını talep edebilirler. Ürünlerin demonte halde taşınabilmesi için deneyimli kişilere ihtiyaç vardır. Mobilyaların kurulumu hakkında deneyimi olan nakliye firması çalışanları ile eşyaların zarar görmeden demonte hale getirilebilmesi sağlanır. Ayrıca nakliye firması çalışanları tarafından Amerika’ya ulaştırılan eşyaların tekrar kurulumunun yapılması ve eşyaların kullanıma hazır hale getirilmesi de mümkündür.

 

Türkiye’den Amerika’ya Ev Taşıma
Türkiye’den Amerika’ya Ev Taşıma

 

Güvenli Türkiye’den Amerika’ya Ev Taşımak

Güvenli Türkiye’den Amerika’ya ev taşımak için alanında deneyimli olan ve kurumsal bir kimliğe sahip olan bir nakliye firması ile çalışılmalıdır. Nakliye firmasının kurumsal bir kimliğe sahip olması uluslararası alanda geniş bir ağa sahip olmasını ve bu sayede gümrükleme işlemlerini daha doğru şekilde yürütmesini sağlayacaktır. Gümrükleme işlemlerinin doğru şekilde yürütülmesi ve Amerika’ya taşınırken problemler ile karşılaşılmaması için mutlaka deneyimli bir firmadan hizmet almak gerekir.

Eşyalarını Amerika’ya taşımak isteyen kişiler depolama hizmetinden de faydalanabilirler. Nakliye firması tarafından müşterilerinin talepleri göz önünde bulundurularak eşyalarının birkaç gün depolar içerisinde saklanması sağlanabilir. Amerika’daki evi taşınmaya hazır halde olmayan kişiler veya Türkiye’deki evi kira olması nedeniyle kısa süre içerisinde evinden çıkmak zorunda kalan kişiler eşyalarını depolarda saklayabilirler. Nakliye firmalarının depoları 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile izlendiğinden Amerika’ya taşınacak olan eşyaların çalınması ya da kaybolması gibi olumsuz durumların önüne geçilir.

 

Türkiye’den Amerika’ya Ev Eşyası Taşımak

Türkiye’den Amerika’ya ev eşyası taşımak için nakliye firmasının sunmuş olduğu hizmetler detaylıca incelenmelidir. Amerika’ya eşya taşımasını gerçekleştirecek olan firmaların öncelikle alanında deneyimli olması gerekir. Alanında deneyimli olan bir firma bulunduğu takdirde bu firmanın daha önce yapmış olduğu işlerin incelenmesi ve referanslarının görülmesinde fayda vardır. Ayrıca firma tarafından destek hattının müşterilere sunulup sunulmadığı da firmadan hizmet almadan önce araştırılması gereken bir diğer konudur.

Eşyaların güvenli şekilde Amerika’ya taşınabilmesi için firma tarafından tüm bu sürecin profesyonel şekilde yürütülmesi gerekir. Özellikle eşyaların paketlenmesi, gümrükleme işlemlerinin yapılması ve eşyaların Amerika’da tekrar kullanıma hazır hale getirilmesi nakliye firmalarından talep edilebilecek hizmetler arasındadır. Firmaların bu hizmetleri yerine getirmesi durumunda o firmadan hizmet alarak eşyaların Amerika’ya hem daha hızlı hem de güvenli şekilde ulaştırılması sağlanabilir.

 

Türkiye Amerika Nakliye Fiyatı Ne Kadardır?

Türkiye Amerika nakliye fiyatı ne kadardır sorusuna cevap arayan kişiler farklı nakliye firmaları ile iletişime geçebilirler. Eşyaların uygun fiyatlı şekilde taşınabilmesi için firmalar tarafından ödenecek ücretlerin nasıl belirlendiği ile ilgili gerekli detaylara ulaşılmasında fayda vardır. Amerika’ya eşyaların taşınması sırasında firma tarafından ekstra hizmetler sunulur ise ödenmesi gereken nakliye ücretleri buna bağlı olarak artış gösterir. Eşyaların Amerika’ya daha uygun maliyetli şekilde taşınmasını isteyen kişilerin yapması gereken daha az eşyasını Amerika’ya taşımaktır.

Eşyaların taşınması için ödenmesi gereken tutarlar eşyaların metreküp cinsinden hacimleri göz önünde bulundurularak hesaplanır. Bu nedenle Amerika’ya daha uygun maliyetli şekilde taşınmak isteyen kişiler daha az yer kaplayan ve daha hafif olan eşyalarını taşımayı tercih edebilirler. Buzdolabı, yatak ve dolaplar gibi ürünler daha fazla yer kapladıklarından taşıma ücretlerinin artmasına neden olurlar. Bu ürünler içerisinden eski veya kullanılamaz halde olan ürünlerin çıkarılması durumunda eşyaların kaplayacağı alan azalır. Eşyaların kaplayacağı alanın azalması ile eşyalara ödenecek olan tutar da azalacaktır.

 

Türkiye Amerika Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Türkiye Amerika uluslararası evden eve nakliyat fiyatları hizmet alınan firmaya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hizmet alınan firmanın müşterilerine kaliteli hizmet sunması durumunda müşterilerinden talep edeceği ücretler artış gösterebilir. Ayrıca müşterilerin ekstra isteklerinin bulunması ve nakliye firması tarafından ekstra hizmetlerin sunulması durumunda da nakliyat fiyatlarında artış ile karşılaşılabilir.

Türkiye’den Amerika’ya eşyaların taşınması sırasında taşınma işlemini gerçekleştirecek kişi sayısının artması ve taşıma işleminin hangi yöntemle gerçekleştirileceğinin belirlenmesi de ödenecek ücretlerin artış göstermesinin nedenleri arasındadır. Nakliye firmaları ile görüşmeye giden kişiler firmaların sunmuş olduğu hizmetleri ve talep ettiği ücretleri karşılaştırarak kendilerine en uygun firmayı seçebilmeleri mümkündür.

 

Amerika Nakliyat Fiyatları Amerika Taşıma Ücretleri
Koli Taşıma Fiyatı 40 – 60 €
Parça Eşya Taşıma Fiyatı 100 – 170 €
5 m³ ve Altı Eşya Taşıma Fiyatı 750 – 900 €
1+1 15 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 1.700 – 2.500 €
2+1 25 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 3.000 – 4.300 €
3+1 35 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 4.100 – 6.100 €
4+1 45 m³ Eşya Taşıma Fiyatı SORUNUZ

 

 

Türkiye Amerika Arası Nakliyat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Amerika’ya Eşyalar Hangi Yöntemlerle Taşınabilir?

Türkiye’den Amerika’ya eşyalar kara yolu, deniz yolu veya havayolu ile taşınabilir.

Amerika’ya En Uygun Maliyetli Taşınma Yöntemi Hangisidir?

Amerika’ya daha uygun maliyetli şekilde taşınmak isteyen kişiler farklı yöntemleri inceleyebilirler. Amerika’ya taşınmak için en uygun maliyetli yöntemler arasında kara yolu taşımacılığı ve deniz yolu taşımacılığı gösterilir. Her iki yöntem de uygun maliyetli yöntemlerdir ve müşterilerin seçmiş olduğu yöntem üzerinden ödemesi gereken ücretlerin belirlenmesi sağlanır.

Amerika’ya Hızlı Şekilde Taşınmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Eşyaların Türkiye’den Amerika’ya hızlı şekilde taşınabilmesi için hava yolu taşımacılığı yöntemi tercih edilebilir. Hava yolu taşımacılığının yapılması sayesinde eşyaların daha kısa süre içerisinde Amerika’ya ulaştırılması sağlanır.

Türkiye’den Amerika’ya Eşyalar Kaç TL’ye Taşınabilir?

Türkiye’den Amerika’ya eşyaların taşınması sırasında eşyaların hangi yöntemle taşınacağına ve kaç metreküp eşyanın taşınacağına bağlı olarak farklı ücretler ile karşılaşılır. Bu nedenle taşımacılık ücreti için net bir fiyat söyleyebilmek mümkün değildir.

Türkiye’den Amerika’ya Eşyalar Kaç Günde Taşınabilir?

Türkiye’den Amerika’ya eşyaların taşınma sürecini etkileyen pek çok faktör vardır. Bu nedenle eşyaların taşınabilmesi için net bir süre söyleyebilmek mümkün değildir. Ancak eşyalarını Amerika’ya taşımak isteyen kişilerin minimum 10 günlük bir süreyi gözden çıkarması gerekir.