AYS Blog

Bir ülkeden farklı bir ülkeye taşınmak oldukça zor bir iştir. Türkiye Belçika Nakliye Hizmeti ve diğer hizmetlerimiz ile firma olarak bu durumu kolaylaştırmaktayız. Hiç bilinmemekte olan bir ülkenin prosedürlerini bilerek o prosedürlere uygun olarak nakliye gerçekleştirmek oldukça teferruatlıdır. Bu sebeple alanında uzman olan kişilerden destek alınması gereklidir. Firmamız alanında uzman olan kişilerle çalışmaktadır. Yurt dışına nakliye yapılması açısından bir takım belgelere ihtiyaç bulunmaktadır.

Türkiye Belçika Nakliye Hizmeti
Türkiye Belçika
Nakliye Hizmeti

Bu belgeler;

 1. Vesaik Mukabili Belgesi; mal teslimi eğer bir bankaya gerçekleşecekse gereklidir.
 2. Gümrük Çıkış Beyannamesi; Türkiye Belçika Nakliye Hizmeti içerisinde gönderilecek olan ürünlerin bilgilerinin bulunduğu belgedir. Bu belgenin onayının İhracaatçılar birliğine teslim edilmesi gereklidir.
 3. Pozisyon Dosyası; evrakların bulunduğu pozisyon numarasının bulunduğu dosyadır.
 4. Konşimento Talimatı; malların cins ve kilolarının yazılı olduğu belgedir.
 5. Konşimento; teslim edilecek ürünlerin sorumluluklarının nakliye firmasında olduğunu göstermekte olan belgedir. Satıcının da malın teslim alınmasına kadar geçen süre boyunca geçerli olmaktadır.
 6. Uluslararası Taşıma Bedeli Navlun; taşıma bedelini göstermekte olan belgedir.
 7. Sigorta Belgeleri; ürünlerin sigorta aracılığı ile koruma altına alınmış olduğunu gösteren belgedir.
 8. Finansman Belgeleri; finans hakkında bilgi veren belgedir.

B belgeleri edinmek oldukça güçtür. Bu prosedür işlemleri ile de firmamız ilgilenmektedir.

Türkiye Belçika Nakliye Firmaları

Türkiye Belçika arasında gerçekleştirdiğimiz nakliyat işlemlerinde en kaliteli olan hizmeti sunmaktayız.

Türkiye üzerinde kara, hava ve deniz yılları aracılığı ile ev eşyaları, mobilya ihracatları, araç nakilleri ve endüstriyel ürünlerin nakliye hizmetleri verilmektedir. Firmamız bu hizmetleri sağlamakta olan firmalardan yalnızca biridir.

Firmamız nakliye hizmetleri kapsamı içerisinde;

 • Eşya Paketleme işlemleri
 • Sigortalı Taşımacılık
 • Depolama Hizmetleri
 • Gümrük İşlemlerini içermektedir.

Pek çok Türkiye Belçika nakliye hizmeti firmaları bulunmaktadır. Bu anlamda firmamız aralarında en iyisidir. Alanında uzman olan ekiplerimiz, almış oldukları eğitim ve de tecrübeler sayesinde taşınılan eşyalar ne olursa olsun kırılmaz duruma gelecektir. Ayrıca uluslararası anlamda tecrübelerimiz sayesinde, sorunsuz bir şekilde nakliyat işlemleri yapılırken müşteriler de paketlerinin ne durumda olduğu hakkında 24 saat boyunca bilgi alabilmektedir.

Belçika’ya taşınmak ya da Belçika içerisinde bulunan herhangi bir noktaya nakliye gerçekleştirme planınız bulunuyorsa firma olarak özel ihtiyaçlara yönelik olarak sunulmuş olan alternatif ve profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Belçika Nakliye Hizmeti Fiyatları

Belçika’ya nakliyat olacak yük, taşıma yolu, gümrük ve taşınacak ülke açısından fiyatlandırma da değişkenlik göstermektedir. Fiyatlandırma belirleme üç kısımda incelenmektedir. Bunlar;
1- İthalat ve ihracaat işlemleri içerisinde gümrük masrafları
2- Sigortalama masrafları
3- Taşıma masraflarını içermektedir.

Türkiye Belçika nakliye hizmeti fiyatları belirlenirken;

 • Personel maliyetleri; taşımacılar, marangoz, elektrikçi, tesisatçı gibi kalifiye personellerin sayıları ve masrafları
 • Taşınacak ülke mesafe (km)
 • Eşya durumları; eşya taşınacak olan ev büyüklük, oda sayılarına göre fiyat değişmektedir. Ayarlanacak olan nakliyat araçları da farklıdır.
 • Asansör durumları; eşyaların alındıkları bölge ve taşınan konumda kat durumu ve bu duruma bağlı olarak kullanılması gereken asansör tipine göre fiyatta değişim gözlenmektedir. Genellikle nakliyat firmamız asansör kiralama seçeneğine gitmektedir.
 • Harcanılan yakıt durumu
 • Yol üzerindeki köprü ve de yol masrafları
 • Paketleme için malzeme seçimleri
 • Yol süresi dikkate alınmaktadır.

Tüm bu fiyatlandırma çerçevesinde firmamız sizler teklif alırken en uygun olan seçeneği müşterilere sunmaktadır. Firmamız tarafından sağlanan hizmet fiyat performans ürünleri gibidir. Az miktarda ödeme yaparak pek çok hizmeti müşterilere sağlamaktayız. Üstelik nakliyat işlemlerinde önemli olan bizler için müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple herhangi bir hasar durumunda eşyalara sigorta yaptığımızdan dolayı firmamız masrafları üstlenmektedir.