AYS Blog

Türkiye’den Almanya’ya ev taşıma sürecinin nasıl yürütüleceği Almanya’ya taşınmaya karar veren kişiler tarafından merak edilir. Almanya’ya taşınmak isteyen kişiler bu süreçte stres yaşamamak ve problemler ile karşılaşmamak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini merak ederler. Türkiye’den Almanya’ya taşınmak isteyen kişilerin bilmesi gereken ilk nokta taşınma sürecinin alanında deneyimli olan kişiler tarafından yürütülmesi gerektiğidir. Deneyimli nakliye çalışanları tarafından taşınma sürecinin yürütülmesi durumunda oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesi ve taşınma sürecinin daha profesyonel şekilde yürütülmesi mümkün olur.

 

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma Firması

Türkiye’den Almanya’ya ev taşıma firması seçerken mobilyaların durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Taşınma sürecinde eşyaların çok olması durumunda paketleme süreci nakliye firması tarafından yürütülebilir. Eşyaların taşınması için nakliye firmasından hizmet almak isteyen kişiler nakliye firmasının daha önce yürütmüş olduğu işler hakkında mutlaka araştırma yapmalıdır. Yapılan araştırmalar sayesinde Türkiye’den Almanya’nın farklı şehirlerine eşyaların taşınması için en doğru nakliye firması seçilebilir.

Türkiye’den Almanya’ya ev taşıma firması seçilirken öncelikle firmanın deneyimi ve uzmanlık alanları göz önünde bulundurulmalıdır. Taşımacılık hizmetini gerçekleştirecek firmaların uluslararası taşımacılık alanında ne kadar deneyime sahip olduğu ev taşıma firması seçilirken en önemli kriterdir. Firmanın sahip olduğu deneyim hakkında bilgi sahibi olabilmek için firmanın web sitesini ziyaret etmek ve burada firmanın daha önce yapmış olduğu işleri incelemek gerekir. Ayrıca firmanın web sitesinde müşteriler tarafından olumlu yorumların olup olmadığı da taşıma firması seçerken dikkat edilebilecek kriterlerden bazılarıdır.

 

Uluslararası Türkiye Almanya Ev Taşıma Şirketi

Uluslararası Türkiye Almanya ev taşıma şirketi sayesinde eşyaların sigortalı olarak taşınması sağlanır. Türkiye ile Almanya arasında 2000 kilometrenin üzerinde bir mesafe bulunur. Hem mesafenin uzak olması hem de sınır kapısından geçmek gerektiği için taşınacak eşyaların sigortalanması oldukça önemlidir. Eşyaların sigortalanması sayesinde Türkiye’den Almanya’ya ulaştırılması planlanan eşyaların güvende olması sağlanır. Ev taşıma şirketi taşınma sürecinin başlatılabilmesi için sigorta poliçelerini müşterilerine sunar. Bu poliçeler sayesinde eşyaların taşınması sırasında hasar alması veya kaybolması durumunda müşterilerin zararları teminat altına alınır. Eşyaların taşınması sürecinde en ufak zarar görmesi durumunda dahi sigorta yaptırılan şirket tarafından müşterilere gerekli tazminat ödemeleri yapılır.

Ev taşıma şirketi seçilirken ayrıca şirketin gerekli lisanslara sahip olup olmadığı da araştırılmalıdır. Seçilen ev taşıma şirketinin uluslararası alanda lisansa sahip olmaması durumunda eşyaları Almanya’ya taşıyabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle taşıma şirketi seçme sürecinde olan kişiler firmanın hangi lisanslara sahip olduğunu mutlaka firma yetkililerine sormalıdır. Firmanın uluslararası geçerliliğe sahip bir lisansı olmaması durumunda o firmadan hizmet almamakta fayda vardır. AYS Lojistik sahip olduğu uluslararası geçerliliğe sahip olan lisansları ve sigorta poliçeleri sayesinde eşyaların Almanya’ya güvenli şekilde taşınmasını sağlar. Eşyaların zarar görmesi durumunda ise eşyaların zararı tutunca müşterilere gerekli ödemeler yapılır.

 

Türkiye Almanya Zati Eşya Taşıma

Türkiye Almanya zati eşya taşıma yöntemi sayesinde evlerde bulunan tüm eşyalar Almanya’ya ulaştırılabilir. Eşyaların Almanya’ya ulaştırılabilmesi için farklı nakliye yöntemleri tercih edilebilir. Karayolu hava yolu ve deniz yolu kullanılarak Türkiye’den Almanya’ya eşyaların taşınabilmesi mümkündür. Nakliye firmaları tarafından müşterilerin istekleri göz önünde bulundurularak nakliye yönteminin seçilmesi sağlanır. Nakliye firmaları tarafından en fazla tercih edilen nakliye yöntemi karayolunun kullanıldığı yöntemdir. Bu yöntemin tercih edilmesinin nedeni taşıma ücretlerini daha uygun maliyetli olması ve müşteriler tarafından bu yönteme daha fazla ilgi gösterilmesidir. Karayolu ile eşyaların taşınması süreci uygun maliyetli olmasına rağmen taşınma sürecinin daha uzun sürmesine neden olabilir.

Nakliye yöntemleri arasında hava yolu yöntemi en hızlı ve en pahalı olan yöntemdir. Bu yöntem Almanya’ya taşınmak için belirli bir süresi bulunan ve taşınma sürecini hızlı şekilde yürütmek isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Deniz yolu ile eşyaların taşınması ise uygun maliyetli olması nedeniyle tercih edilen bir diğer nakliye yöntemidir. Deniz yolu ile taşımacılık yöntemi tıpkı karayolunda olduğu gibi taşınma sürecinin daha uzun olmasına neden olabilir. Taşınmak isteyen kişiler hem nakliye yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalı hem de firmalar tarafından almış olduğu taşımacılık ücretlerini karşılaştırmalıdır. Yapılan karşılaştırmaların ardından seçilecek firmaya daha kolay şekilde karar verilebilir.

 

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma
Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma

 

Güvenli Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşımak

Güvenli Türkiye’den Almanya’ya ev taşımak için firma tarafından hangi hizmetlerin müşterilere sunulduğu hakkında bilgi sahibi olunmasında fayda vardır. Türkiye’den Almanya’ya eşyaları taşınacak olan kişiler nakliye firması arayışında firmanın deneyimi ve referanslarını göz önünde bulundurmalıdır. Firmanın uluslararası alanda uzun yıllardır taşımacılık yapması bu alanda deneyim kazanmasına neden olmuştur. Deneyimli firmalar tarafından yapılan uluslararası taşımacılık işlemleri sayesinde taşınma sürecinde oluşabilecek hasarların önüne geçilebilir

Eşyaların Türkiye’den Almanya’ya taşınması sırasında seçilen firmanın referansları da mutlaka incelenmelidir. Müşterilerin firma hakkında yapmış olduğu yorumların ve Google’dan işletmenin yorumlarının mutlaka okunması güvenli bir firma seçimi için oldukça önemlidir. Google işletme yorumları sayesinde işletmenin taşınma sürecinde nasıl bir politika benimsediği hakkında daha detaylı bilgilere sahip olunabilir. Müşteriler tarafından yapılan yorumlar sayesinde taşınma sürecinde herhangi bir aksilikle karşılaşılıp karşılaşılmadığı ve firma çalışanlarının nasıl bir çalışma süreci yürüttüğüne yakından tanıklık edebilmek mümkün olacaktır.

 

Türkiye’den Almanya’ya Ev Eşyası Taşımak

Türkiye’den Almanya’ya ev eşyası taşımak isteyen kişiler firma tarafından Almanya’nın hangi bölgelerine taşımacılık hizmeti sunulduğunu mutlaka araştırmalıdır. Almanya en fazla Türk’ün yaşadığı ülkelerden birisidir ve her yıl binlerce kişi Almanya’ya taşınmak için gerekli süreçleri yürütür. Almanya’ya taşınırken oluşabilecek problemlerin önüne geçilebilmesi için ise alanında deneyimli bir nakliye firmasına ve tecrübeli çalışanlarına ihtiyaç duyulur. Tecrübeli firma çalışanları sayesinde müşteriler ile etkili şekilde iletişimin kurulabilmesi mümkün olur. Firma çalışanları ve müşteriler arasında iletişimin doğru şekilde kurulması ile müşterilerin aklına takılan soruların kısa süre içerisinde cevaplanması sağlanır.

Türkiye’den Almanya’ya ev eşyaları taşınırken firmaların gümrük deneyimine sahip olması da oldukça önemlidir. Eşyaların uluslararası olarak taşınabilmesi için gümrük süreçlerinin yürütülmesi gerekir. Gümrük işlemlerinin daha hızlı ve profesyonel şekilde yürütülebilmesi için ise uluslararası taşıma konusunda deneyime sahip olan bir firmadan hizmet alınması oldukça önemlidir. Deneyime sahip olan bir firmadan alınan hizmet sayesinde gümrük prosedürlerinin yerine getirilmesi ve taşınma sürecinde ihtiyaç duyulan tüm belgelerin toparlanabilmesi mümkün olacaktır. Firmanın deneyime sahip olması durumunda kendisine danışan kişilere rehberlik eder ve bu sayede taşınma sürecinde oluşabilecek aksiliklerin önüne geçilmesini sağlar.

 

Türkiye Almanya Nakliye Fiyatı Ne Kadardır?

Türkiye Almanya nakliye fiyatı ne kadardır sorusuna cevap verebilmek için bazı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Eşyaların Türkiye’den Almanya’ya taşınması sırasında eşyaların büyüklükleri taşıma fiyatlarını etkileyen en önemli etmendir. 1+1 2+1 veya 3+1 gibi farklı büyüklüklerdeki evlerde oturan kişiler taşınma sürecinde farklı ücretler öderler.

Türkiye’den Almanya’ya nakliye fiyatını etkileyen bir diğer etmen ise Almanya’da taşınılacak olan bölgedir. Almanya’da taşınılacak olan bölgeye olan mesafenin artması taşıma için ödenecek ücretlerin artmasına neden olur. Ayrıca Türkiye’deki hangi şehirden Almanya’daki hangi şehre taşınılacağına bağlı olarak da ödenmesi gereken ücrette farklılıklar ortaya çıkabilir.

 

Türkiye Almanya Uluslararası Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Türkiye Almanya uluslararası evden eve nakliyat fiyatları müşterilerin taşınacağı tarihe bağlı olarak da değişiklik gösterir. Müşterilerin Almanya’ya kısa süre içerisinde taşınması gerekiyor ise taşınma sürecinde kullanılan nakliye yöntemi değişiklik gösterir. Taşınma sürecinde genellikle uygun maliyetli olması nedeniyle karayolu tercih edilir. Ancak Almanya’ya taşınmak için karayolu yöntemi ile belirlenen süre müşterilerin Almanya’ya taşınmak istedikleri süreç ile uyumlu olmayabilir. Bu durumda eşyaların Almanya’ya daha hızlı şekilde taşınabilmesi için hava yolu tercih edilir ve hava yolunun tercih edilmesi durumunda ödenecek nakliye ücretleri artış gösterir.

Türkiye’den Almanya’ya eşyaların taşınması sırasında müşteriler tarafından ekstra hizmetlerin talep edilmesi durumunda ödenmesi gereken ücretler de artış gösterir. Müşterilerin paketleme sürecinde veya taşınma sürecinde ekstra bir hizmet talep etmesi ödeyecekleri ücretin birazcık artmasına sebep olacaktır. Ayrıca nakliye firması tarafından müşterilere ekstra bir hizmet sunulması veya taşıma işlemini gerçekleştirecek kişi sayısının artması da taşınma sürecinde ödenmesi gereken tutarların artış göstermesine sebep olur.

 

Almanya Nakliyat Fiyatları 2024 Almanya Taşıma Ücretleri 2024
Koli Taşıma Fiyatı 40 – 60 €
Parça Eşya Taşıma Fiyatı 100 – 170 €
5 m³ ve Altı Eşya Taşıma Fiyatı 750 – 900 €
1+1 15 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 1.700 – 2.500 €
2+1 25 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 3.000 – 4.300 €
3+1 35 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 4.100 – 6.100 €
4+1 45 m³ Eşya Taşıma Fiyatı SORUNUZ

 

Türkiye Almanya Arası Nakliyat Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Türkiye’den Almanya’ya Karayolu ile Eşyalar Kaç Günde Taşınır?

Türkiye’den Almanya’ya karayolu ile eşyaların taşınabilmesi için minimum bir haftalık bir süreye ihtiyaç vardır. Taşınacak olan eşyaların çokluğu veya taşınılacak olan bölgeye mesafesinin artması durumunda ise bu süre 10 güne kadar uzayabilir.

 

Türkiye’den Almanya’ya Eşyalar Nasıl Taşınabilir?

Türkiye’den Almanya’ya eşyaların taşınabilmesi için nakliye firmalarından hizmet almak gerekir. Alınan hizmet sırasında nakliye firmasının uluslararası olarak taşımacılık yaptığına emin olmakta fayda vardır.

 

Türkiye’den Almanya’ya Hava Yolu ile Eşyalar Ne Kadara Taşınır?

Türkiye’den Almanya’ya eşyaların havayolu ile taşınması sürecinde ödenecek tutar artış gösterebilir. Hava yolu ile eşyaların kısa süre içerisinde Almanya’ya ulaştırılabilmesi mümkünken eşyaların büyüklüğüne ve Almanya’da taşınacak olan bölgeye bağlı olarak ödenmesi gereken ücret artış gösterir.

 

Nakliye Firması Tarafından Müşterilere Hangi Hizmetler Sunulur?

Nakliye firmaları tarafından müşterilere sunulan hizmetler arasında sigortalı ve lisanslı taşımacılık hizmetleri gösterilebilir. Ayrıca 7 gün 24 saat müşteri hizmetleri desteği ve eşyaların taşınmaya uygun şekilde paketlenmesi gibi pek çok hizmet nakliye firmalarının sunmuş olduğu hizmetler arasında gösterilir.

 

Nakliye Firması Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nakliye firması seçilirken öncelikle firmanın uluslararası taşımacılık lisansına sahip olup olmadığı araştırılmalıdır. Ayrıca nakliye firmasının deneyime sahip olup olmadığı, çalışanların profesyonel olup olmadığı ve taşımacılık sektöründe nasıl hizmetler sunduğu da nakliye firması seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır.